Aktualne Badania wyjazdowe

SIERPIEŃ

 • 06-07.08.12 Kraków
  Gab. Wet.
  lek. wet. Diana Tarabuła
  Sokołowskiego 23
  Kraków
  12 413 12 14

 • 14.08.12 Chorzów
  Klinika wet. Fabisz-Stefanek
  Stefana Batorego 11
  32 247 12 08

 • Od najmłodszych lat nie wyobrażałam sobie innego zawodu niż lekarz weterynarii. W trakcie studiów, które odbywałam na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu zaczęło mnie nurtować jedno pytanie: co chciałabym robić po studiach? Wiedziałam na pewno jedno- leczyć zwierzęta, ale i również drugie- specjalizować się w konkretnej dziedzinie medycyny weterynaryjnej. Ale jakiej? Wybór był trudny. W ostateczności wybrałam kardiologię. Dlaczego? Bo była dla mnie wyzwaniem i wiedziałam, że zawsze nim będzie. Nie jest to łatwa dziedzina, niejednokrotnie mnie zaskakuje, wymaga notorycznego kształcenia, a przez to nieustannie fascynuje.
  I tak rozpoczyna sie moja przygoda z kardiologią...

  2005- 2007 r. udział w studencki Kole Naukowym Sekcji Kardiologicznej (gdzie pod czujnym okiem dr hab. Urszuli Pasławskiej, prof. UP. oraz dr n. wet. Agnieszki Noszczyk- Nowak zgłębiałam tajniki wiedzy kardiologicznej)

  2007 ukończenie studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu

  2007-2009 praca w Gabinecie Weterynaryjnym lek. wet. Diany Tarabuły w Krakowie- na stanowisku lekarza zajmującego się chorobami wewnętrznymi, ze szczególnym uwzględnieniem kardiologii. Praca, dzięki której uzyskałam bardzo dobre podstawy i „twardy grunt”, by móc rozwijać się dalej.

  W tym czasie... 2007- Kurs Kardiologiczny I stopnia 2007, 2008- Warsztaty VIII i IX Konferencji Kardiologicznej z zakresu praktycznej Diagnostyki Elektrokardiograficznej- kursy zaawansowane 2009- Practitioner Course Heart Kidney Axis Academia- Berlin

  2009-2010 Roczny pobyt w Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UP we Wrocławiu- dalsze szlifowanie wiedzy kardiologicznej pod opieką dr hab. U. Pasławskiej i dr n. wet. A. Noszczyk- Nowak.

  2010 ...i wreszcie wypłynięcie na głębie, czyli samodzielny powrót do prywatnej praktyki weterynaryjnej. I tu pojawia się najlepszy czas: nieustanny rozwój i dalsze plany poszerzania wiedzy, publikacje w czasopismach weterynaryjnych, praca w charakterze wykładowcy i tłumacza materiałów o tematyce kardiologicznej. A co najważniejsze: codzienna praca z pacjentami i ciągłe starania, by ich serca były w jak najlepszej formie i biły dla nas jak najdłużej...

  Wszelkie prawa zastrzeżone

  Patrycja Bednarz 2012